SEYAHAT EDERKEN CİLDİNİZE ÖZEN GÖSTERMENİN PÜF NOKTALARI

Yazar admin 21/06/2020 0 Yorumlar Cilt Bakım Ürünleri,

 

Seyahat Ederken Cildinize Özen Göstermenin Püf Noktaları

 

Fazla bilinmese de özellikle uçak yolculuklarında kabinlerdeki düşük nem oranı cildinizin çabuk su kaybetmesine neden olabilir. Cilt su kaybettiğinde bu kaybı telafi etmek için daha fazla yağ üretme eğilimine girer. Bu da cildinizin yağlanmasına ve kirlenmesine neden olur. Peki cildimizi seyahat süresince korumak için ne yapabiliriz?

 

Güzellik Çantanızı Yanınızda Getirin

 

Küçük, fermuarlı bir çantaya; temizleyici, nemlendirici, dudak kremi, el dezenfektanı ve el kremi dahil bütün zorunlu seyahat malzemelerinizi koyun

 

Makyajsız Bir Cilt

 

Cildinizi yormamak için uçaktayken makyaj yapmaktan kaçınmanız gereklidir. Bu nedenle seyehat ederken cildin kurumasına sebep oldukları için her türlü fondöten ve pudradan vazgeçmelisiniz. Makyajsız yapamıyorsanız biraz rimel ve bir kat dudak parlatıcısından zarar gelmeyecektir. Uçağa tüm yüzünüz makyajlı olarak binmek zorunda kaldığınızda daima kadınlar tuvaletine gidip nemlendiricili bir temizleyici veya makyaj temizleme mendili ile cildinizi hızlıca temizleyebilirsiniz.

 

Cildinizi Korumak İçin Tekrarlayın

 

Uçuş boyunca elinizin altında mutlaka bir nemlendirici bulundurun. Uçuş süreniz ne kadar uzun olursa, cildinizi o kadar sık nemlendirmeniz gerekir.

 

Güneş Kremini Unutmayın

 

Uçakta giderken güneşe normalden daha fazla yaklaşırız. Ancak malesef uçaklardaki pencereler, UV ışınlarının zararlarını filtreleyemezler. Bu nedenle nemlendiricinizi SPF ile kullanın, güneşlikleri kapatın ve eğer yapabiliyorsanız pencere kenarı yerine koridor tarafında bir yer seçin.

Bol Bol Su İçin

Uçuş esnasında vücudunuzun susuz kalmamasını sağlayacak tek şey sudur. Bu nedenle uçuş sırasında saat başı bir bardak su için.

 

Uçakta Cilt Bakımı

Varış noktanıza ulaştığınızda cildinizi bir yüz temizleyici ile nazik şekilde temizlediğinizden veya ovalayarak yıkadığınızdan emin olun. Bu işlem, uçuş esnasında görülür hale gelen kuru deri hücrelerini ve fazla yağı temizlemeye yardımcı olacaktır.

Yorum Yaz